Bebe i klima uređaji: kako rashladiti prostor, a sačuvati zdravlje
Ljeto s bebom donosi niz izazova, a jedan od najčešćih je pitanje da li i kako koristiti klima uređaj?
Ljeto s bebom donosi niz izazova, a jedan od najčešćih je pitanje da li i kako koristiti klima uređaj?
Instagram vam možda obećava opuštanje uz šum talasa i bebu koja mirno drijema u hladu, ali realnost roditeljstva na plaži često izgleda potpuno drugačije. Ako se ove godine spremate na more sa bebom, imamo nekoliko savjeta koji će vam olakšati dan(e) na plaži i pomoći da izbjegnete ono najgore: umornu, gladnu ili mokru bebu.
Izlazak iz kuće s bebom zahtijeva više planiranja nego što se na prvi pogled čini. Bilo da idete u šetnju, kod pedijatra ili na kratki porodični izlet, dobro spakovana torba može vam uštedjeti vrijeme, energiju i – najvažnije – sačuvati mir.
Planirate da sa bebom idete na more, bazen ili u spa centar? Odlično! Ali prije nego što spakujete torbu, postoji jedna važna stavka o kojoj mnogi roditelji ne razmišljaju: da li vaša beba nosi pravu pelenu za vodu?
Koža novorođenčeta djeluje nježno, glatko i savršeno meko, ali u stvarnosti, roditelji se vrlo brzo suoče s promjenama koje izgledaju zbunjujuće, pa čak i zabrinjavajuće. Perutanje, crvenilo, sitne bubuljice ili suvi dijelovi često izazivaju paniku, ali u najvećem broju slučajeva – potpuno su normalni.
Na tržištu proizvoda za bebe sve češće srećemo izraze koji ulivaju povjerenje: dermatološki testirano, prirodno, bio, eco-friendly. Međutim, mnogi od njih nemaju stvarno uporište u regulativi, testiranjima ili sertifikatima. Roditelji, s pravom oprezni i željni najboljeg za svoju bebu, lako mogu biti dovedeni u zabludu.
Ako ste se ikada zapitali zašto vaša beba konstantno stavlja sve što joj dođe pod ruku pravo u usta – niste sami. Ovo je faza kroz koju prođu gotovo sve bebe i potpuno je normalna.
Mijenjanje pelena je nešto što roditelji rade više puta dnevno, ali i pored rutine postoje greške koje mogu dovesti do iritacija, osipa ili nezgoda. Evo najčešćih grešaka koje roditelji prave i savjeta kako ih izbjeći.
Kupovina za bebu je jedno od najuzbudljivijih iskustava, ali lako je upasti u zamku marketinga i pretrpati dom gomilom stvari koje nikada nećete koristiti. Često nam je svaki proizvod predstavljen kao apsolutno neophodan, ali realnost je drugačija. Evo liste stvari koje vam zapravo nisu potrebne i zbog kojih ne morate nepotrebno trošiti novac.
Izlazak s bebom može djelovati jednostavno – par osnovnih stvari u torbi i spremni ste. Ali, realnost je često drugačija. Tek kada se nađete napolju shvatite da ste nešto zaboravili, a tada može biti kasno. Zato vam donosimo listu stvari koje morate imati u torbi za bebu, kako biste izbjegli stres i neprijatne situacije.